Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Finančný poradca

Pridané: 18.1.2022

Na čo je dobrý finančný poradca?

Zorientovať sa vo svete finančných rozhodnutí môže byť pre niekoho jednoduché, možno vie sám urobiť potrebné kroky pri výbere vhodných investičných produktov, poistenia či úveru. No kto nemá čas, potrebnú disciplínu a chuť študovať možnosti, mal by sa obrátiť na odborníkov. Vyberte si takých, ktorým môžete dôverovať - s referenciami od Vašich blízkych alebo známych a s poctivým prístupom.

Základná poučka znie: plánovať si finančné ciele ihneď, ako začne človek zarábať prvé peniaze. Ideálne je, aby ste sa na začiatku poradili s finančným poradcom, ktorý Vám s budovaním plánu pomôže. Tento systém je v západných krajinách pomerne zaužívaný. To znamená, že si spolu sadnete, porozprávate sa o Vašich cieľoch, ako môže vyzerať Vaše budúce bývanie, auto, dôchodok... a poradia Vám aj s ohľadom na Váš aktuálny príjem. Nastaví vhodné riešenie a finančný plán Vám vie "ušiť na mieru". 

V prípade osobných financií robia ľudia často tú chybu, že sa rozhodujú bez jasnej stratégie, zhodnotenia situácie a dostatočnej prípravy. Často riešia výhodnosť finančných produktov ako takých, ale pokiaľ to robia bez kontextu, bez finančného plánu, tak vo výsledku môžu aj napriek tomu, že si zobrali najvýhodnejšiu hypotéku, najlepšie životné poistenia alebo najlepšie sporenie, urobiť zlé rozhodnutie.

Zdroj: Forbes, január 2022