Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Najdôležitejšie je rozhodnúť sa správne!

Pridané: 12.12.2021

A ako si vybrať správne?

Chcete predať alebo kúpiť dom, byt či pozemok a uvažujete o tom, že oslovíte realitnú kanceláriu? Ak áno, overte si ju. Najlepšie cez známych, ktorí už majú osobné skúsenosti s prácou realitného makléra/maklérky. Keď nikoho nemáte, skúste vyhľadať na internete - pôsobí na Vás kancelária seriózne, koľko inzerátov má vo svojej ponuke, koľko má referencií a aké? 

Je veľmi dôležité rozhodnúť sa správne. Podstatná je nielen samotná ponuka realitnej kancelárie, ale aj jej individuálny prístup ku klientom.

Veľa ľudí sa mylne domnieva, že ak svoj predaj zverí do rúk práve realitnej kancelárii, bude ich to niečo stáť. Nie je to pravda. Keď sa realitná kancelária dohodne s majiteľom nehnuteľnosti na tzv. "sprostredkovaní predaja", neplatíte NIČ! Realitná kancelária hradí inzerciu, právne služby súvisiace s vypracovaním kúpnych zmlúv, autorizáciu podpisov kúpnych zmlúv, podania návrhov na vklad a samozrejmosťou je aj poradenstvo. Jedinou Vašou povinnosťou je iba sprístupniť Vašu nehnuteľnosť v čase vopred plánovaných obhliadok.

TIP od nás: seriózna realitná kancelária nie je tá, ktorá si benefitmi kupuje svojich klientov, ale naopak tá, za ktorou stoja spokojní klienti, a za ktorých hovorí ich práca a výsledky.

Dôležité je správne sa rozhodnúť a spolupracovať s odborníkmi, ktorí majú skúsenosti a nenechajú Vás v tom samých!

Autor: Mgr. Zuzana Harasimová