Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 
Chalúpka na predaj - Balzam na dušu
Interné ID: P056PAOD2
Ulica: Horša
Mestská časť: Horša
Obec: Levice
Okres: Levice
Kraj: Nitriansky kraj
Druh: Domy
Typ: Predaj
Typ domu: Chata
Iné:
65 000 €

Popis nehnuteľnosti

V dedinke v údolí nazývanej Horša alebo po domácky Hurša stojí starý dom s históriou cca z roku 1887. 

MEGA realitná kancelária Vám ponúka na predaj túto usadlosť so životným príbehom rodiny zo starých čias. V tejto nehnuteľnosti život plynie pomalšie a pokojnejšie. Domček nájdete v obci odkiaľ nieje nikam ďaleko, pretože v okolí nájdete veľa možností, ako aktívne tráviť čas. Na pozemku ako aj v dome je ťažšie nájsť tel. signál ale nie je to nemožné. Obec v ktorej sa táto nehnuteľnosť nachádza je mestskou časťou mesta Levice, nachádza sa v doline. 

Chalupa poskytuje skvelú klímu po celý rok a spolu s ďalšími originálnymi stavbami a skalnou stenou(hranica pozemku) vytvárajú jedinečnú atmosféru vhodnú na tvorivé aktivity či relax pre viaceré osoby pre, ktoré dom poskytuje aj nenáročné ubytovanie. Dom je v pôvodnom stave, vyžaduje si rekonštrukciu, renováciu - obnovu. Nijako neprispôsobený pre život dnešnej generácie, s vlastnou históriou a atmosférou ponúka netradičné čarovné  ubytovanie v jednoduchom až historickom životnom štýle. Takáto nehnuteľnosť mnoho ľudí láka pre svoj pokoj, kľud a jednoduchosť. Kúrenie je zabezpečené pieckou a pecou. 

Chalupa je napojená na elektriku. Na pozemku sa nachádza plne funkčná a využívaná studňa, pred pozemkom je obecný vodovod, plynovod, kanalizácia. Na všetky siete je možné napojenie. Chalupa má 2izby, kuchyňu, komoru (vstup zvlášť), povalu. Masívny starožitný nábytok je v cene nehnuteľnosti.

WC je suché - latrína, pôvodné chlieviky. Na dvore sa nachádza tiež menší domček pozostávajúci z 3 miestností 1x obytná miestnosť, 1x letná kuchyňa (obytná miestnosť) a zadná časť tvorí priestor vhodný na uskladnenie vína či potravín. 

Chalupa má 120m2, rozloha pozemku je 405 m2.

Samotná obec je krásna práve tým akoby v nej zastal čas, kľud obce zabezpečuje nepriechodnosť cez obec do iných obcí a jej obkolesenie lesmi. Dobré susedské vzťahy, milí pohstinní obyvatelia. Obec ponúka vynovené detské ihrisko, kultúrny dom, rybárske preteky na miestnom potoku Sikenica , vkusne zrekonštruované verejné budovy, chalupy, upravené cesty to všetko nájde ten kto zavíta do obce Horša v Levickom okrese. 

Kúpanie a vodný relax umožňujú: kúpalisko Margita - Ilona, Dudince , Santovka, Podhájska.

Históriu môžete obdivovať v neďalekých skalných obydliach Brhlovce, Vodný Mlyn Bohunice je rodiskom prvej obyvateľky tejto chalupy.

Banská Štiavnica je vzdialená 35km. Mesto Levice je vzdialené 9km, BA 155km (1h 35 min), Štúrovo 1h. 

V prípade, že máte záujem o túto krásnu romantickú chalupu neváhajte a kontaktujte ma na tel. čísle

0915 304 948

Mgr. Osmolská Patrícia

patricia.osmolska@megarealitka.sk

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
osobné
Stav:
pôvodný
Celková plocha:
160 m2
Úžitková plocha:
120 m2
Plocha pozemku:
405 m2

Pozrieť na mape

Maklér

Mgr. Patrícia Osmolská

Mgr. Patrícia Osmolská

Realitná maklérka

  • Slovensky

Radi Vám poradíme

Podobné nehnuteľnosti